Akce

Zátěžová škola v přírodě 27. 4. - 29. 4. 2016

Zátěžová škola v přírodě proběhla na Mariánskohorských boudách v Jizerských horách. Po cestě vlakem z Josefova dolu všichni účastníci vyšlápli v čerstvě napadaném sněhu na chalupu sdružení Čmelák. Tu jsme měli zapůjčenou za přípravu dřeva na topení a vyhloubení jámy pro vyvežení suchého WC.

Chumelenice, nechumelenice střídali jsme se venku při náročné práci. Uvnitř se topilo, učilo, vařilo a hráli se hry. Přestože počasí bylo opravdu "zátěžové" nezabránilo nám v posezení u táboráku a některým otužilcům dokonce ani v koupeli v jezírku před chatou.

Na závěr druhého dne pobytu zbyl čas na výlet s blouděním krajinou až k vodopádům říčky Jedlové.

Poslední školní týden v SVP 2015

Známky máme uzavřené, a tak se od pondělí věnujeme aktivitám rozvíjejícím jazykové dovednosti a slovní zásobu. Kromě toho jsme zvládli návštěvu zoologické zahrady a i přes nepřízeň počasí jsme si ji užili. Kromě prohlídky si děti zkusily vyřešit v zoologické zahradě řadu cvičení, které perfektně připravili pro žáky základních škol zaměstnanci zoo. Zajímavou zkušeností pro nás byla trasa skrytá v básních. Tajenka skrytá v poezii je nový trend rozvíjející se po celé České republice. Už jste o questingu slyšeli???

           

Běžky – Jizerské hory 24. ledna 2015

Když jsme ráno zkoušeli boty a běžky, nikoho z nás nenapadlo, co nás čeká. Z Fügnerovy ulice jsme odjeli autobusem na Českou chalupu. Vystoupali jsme po zledovatělé stezce ještě o pár set metrů výš, až na Maliník. Tam jsme konečně nazuli běžky a udělali první „krůčky“. Bohužel před námi byl kopec dolů a s naší šikovností jsme se tam všichni rozplácli. Myslí, že pan Pavel se musel náramně bavit při pohledu na 4 děti, které se tam plácají ve sněhu. Dojeli jsme na Černou Nisu, kde jsme se najedli a odpočinuli si. Když jsme odjeli z přehrady, ze které byl mimochodem nádherný výhled, už nás čekala jenom cesta z kopce. Dojeli jsme rovnou k autobusové zastávce, kde už čekal autobus. Unaveně jsme se doplazili dovnitř a odjeli zpět…

Účastníci zájezdu: pan Pavel, Daniel, Dušan, Kuba a Verča.

Poprvé a naposledy na běžkách!!!

Veronika